Зміна професії – новий виклик!

Ще 30-50 років назад вибір професії був найважливішим кроком, поруч із вибором чоловіка чи дружини.
При цьому, як і у виборі професії, так і у виборі партнера, люди мали дуже обмежений вибір – син столяра ставав столяром, син фермера – фермером, а люди з різних прошарків практично ніколи не одружувались між собою.

Навіть нашим батькам, важко зрозуміти: як в дорослому віці можна міняти не лише організацію, в якій працюєш, але і саму професію!
Натомість, я все частіше зустрічаю приклади коли люди 35+, маючи за плечами хорошу спеціальність і кар’єру, змінюють професію і починають все «з нуля».

З медика – в ІТ девелопера
З ІТ девелопера – в маркетолога
З дантиста – у фотографа …

І так далі, і все це-справжні живі приклади!
Справа не лише в грошах і перспективності професій.
Справа не лише у внутрішньому покликанні.
Справа у швидкості змін!

Збільшується тривалість життя людей, але зменшується тривалість життя компаній і продуктів.
В період надшвидкісних технологічних змін, глобалізації, виру інновацій, цикл життя компаній буде і надалі скорочуватись.
А тому, більшість працівників ще в працездатному віці будуть переживати свої компанії і тому мають бути готові до засвоєння нових навичок, кар’єрних змін та кардинальної зміни професій.
Цих процесів не варто боятись або уникати, до них варто ставитись як до природних і дуже цікавих викликів!
Спланувати свій професійний розвиток з огляду на перспективи професії, особисті якості та мотивацію можна на коуч сесії.

Розвинути у працівників компанії адаптивність до змін і швидкість набуття нових навичок можна на тренінгу «Особиста ефективність: адаптація до змін»